TRAGANJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljudi od razuma

3 posters

Ići dole

Ljudi od razuma Empty Ljudi od razuma

Počalji od Panter Pon Feb 10, 2014 9:57 am

By Isidoro Baltazar
Panter
Panter
Dvojnik

Broj poruka : 47
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Panter Pon Feb 10, 2014 10:14 am

"Čarobnjaci," mogu da učine da shvatiš da je celokupna priroda stvarnosti dragačija od onoga što mi o njoj mislimo; to jest, od onoga što su nas učili o stvarnosti. Kada koristimo svoj intelekt mi smo skloni da razmišljamo o ideji da naša kultura predodređuje naše ponašanje, ono što mi jesmo, ono što želimo da budemo, što želimo da znamo, šta smo sposobni da osećamo. Ali mi nismo spremni da prihvatimo tu ideju i da je shvatimo kao konkretnu, praktičnu pretpostavku. A razlog za to je taj što mi nismo spremni da prihvatimo činjenicu da nam kultura takođe određuje granicu naše percepcije, šta i koliko možemo da opažamo. Čarobnjaci nas čine svesnim različitih stvarnosti, različitih mogućnosti, ne samo u vezi sveta, već i u vezi nas samih. To ide dotle da nismo više spremni da verujemo čak ni u neke najstabilnije pretpostavke o nama i našoj okolini. Čarobnjak nije samo svestan da ....
Panter
Panter
Dvojnik

Broj poruka : 47
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Panter Pon Feb 10, 2014 11:17 am

...da različite stvarnosti postoje, on svoje znanje koristi u praksi. Čarobnjaci znaju ne samo intelektom nego i u praksi da se stvarnost, odnosno svet, onakav kakvog ga mi poznajemo, sastoji isključivo od sporazuma između svih nas. Taj sporazum se može rasturiti, jer je on samo društvena pojava. A kada se to desi, ceo svet se rastura zajedno sa njim. Draštvo definiše percepciju u proporciji sa njenom upotrebnom vrednošcu u vođenju pojedinca kroz kompleksna iskustva svakodnevnog života. Društvo postavlja granice onome što opažamo, postavlja ....
Panter
Panter
Dvojnik

Broj poruka : 47
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Panter Pon Feb 10, 2014 11:27 am

..granice do kojih smo sposobni da opažamo. Za čarobnjaka, percepcija može ići daleko izvan ovih opštepriznatih granica. Te granice se postavljaju i odctavaju na osnovu reči, jezika i misli, to jest sporazumno. Čarobnjaci raskidaju običan sporazum, intelektualno, fizički, praktično ili kako god hoćeš. Čarobnjaci ukidaju granice društvenog određenja percepcije. Da bi se to razumelo mora se primeniti u praksi. To znači, mora se predati kako um, tako i telo. To mora biti svesna, voljna predaja bez straha.
Panter
Panter
Dvojnik

Broj poruka : 47
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Panter Pon Feb 10, 2014 11:37 am

Svet čarobnjaka komplikovan i nije dovoljno da se njegovi principi razumeju intuitivno. Moraju se prihvatiti intelektom. Suprotno od uobičajenih verovanja, čarobnjaci ne praktikuju opskurne, ezoterične rituale, već idu ispred našeg vremena. A moto našeg vremena je razum. U celini, mi smo razumni ljudi. Čarobnjaci ,međutim, su Ijudi od razuma, što je potpuno druga stvar. Čarobnjaci su zaljubljeni u ideje; oni su negovali razum do njegovog maksimuma jer oni veruju da se samo uz potpuno razumevanje intelekta mogu prihvatiti principi čarobnjaštva a da se pritom ne izgube sopstveni integritet i trezvenost. U tome leži ogromna razlika između čarobnjaka i nas. Mi imamo vrlo malo trezvenosti a još manje integriteta.
Panter
Panter
Dvojnik

Broj poruka : 47
Datum upisa : 25.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od promatrač Pon Feb 10, 2014 11:44 am

Odličan tekst :-P
promatrač
promatrač
Putnik

Broj poruka : 5
Datum upisa : 11.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Tigar Pon Feb 10, 2014 11:54 am

Dobar  pirat 
Tigar
Tigar
Dvojnik

Broj poruka : 40
Datum upisa : 13.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ljudi od razuma Empty Re: Ljudi od razuma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu